سلام

 

بروزرسانی ۲:

این مشکل طبق اعلام Google رفع شده است

 

بروزرسانی ۱:

به نظر میرسد مشکل سراسری و از سمت Google باشد چرا که webmasterهای زیادی از سراسر دنیا این مشکلات را طی روزهای اخیر در انجمنهای مختلف گزارش داده اند ( با یک search این خطا در سطح google طی 24 ساعت یا یک هفته اخیر به گزارشات متعددی میتوان دست یافت )

حتی میزبانی خارجی Hostinger با درج خبر در این خصوص نسبت به دریافت گزارشات متعدد از سایتهای زیاد این مشکل Google را به صورت ضمنی تایید کرده است:

 

https://statuspage.hostinger.com/incidents/hpnw2ydcsqpd

 

اخیرا گزارشاتی در خصوص خطای Hostload exceeded در Google دریافت کردیم که به اشتباه مشکل و خطای Host یا سرور تلقی شده، در حالی که این پیغام خطا توسط خود Google برای سایت صادر شده و مربوط به تنظیمات Crawl Rate میباشد

طبق بررسی صورت گرفته این پیغام اصلا خطای مربوط به سرور نیست

Hostload exceeded: Your site seems to be at maximum capacity for Google crawling or inspection requests. Google can't run tests until your traffic load (as estimated by Google) drops.

ترجمه از Google:

به نظر می رسد سایت شما حداکثر ظرفیت را برای درخواست های خزیدن یا بازرسی گوگل دارد. تا زمانی که بار ترافیک شما (طبق برآورد گوگل) کاهش پیدا نکند، Google نمی‌تواند آزمایش‌ها را اجرا کند.

با توجه به عبارت طبق برآورد گوگل/as estimated by Google، این پیغام خطا طبق محاسبات داخلی خود Google صادر شده است

منبع:

https://support.google.com/webmasters/answer/9012289?#site-wide-error-inspection&zippy=%2Csite-wide-availability-issues

سایر منابع با توضیحات تکمیلی

https://rankmath.com/kb/how-to-fix-failed-hostload-exceeded-error

این احتمال نیز وجود دارد که صدور غیر عادی این خطا برای سایتهای مختلف ایراد ناشی از خود Google باشد

و یا مربوط به مشکلات سرعت سایت شما به دلیل عدم بهینگی باشد که در منبع دوم نحوه بررسی و رفع آن به طور کامل توضیح داده شده است

با احترام
هاست دی الSaturday, October 21, 2023

« برگشت